Przejdź do głównej zawartości

Muzeum Przyrodniczo - Myśliwskie w Krynicy Morskiej

 Witam,

Dzisiaj po wyprawie promowej z Świbna do  Mikoszewa wybieramy się w podróż do Krynicy Morskiej. W miejscowości tej leżącej nad Zalewem Wiślanym można nie tylko aktywnie spędzić czas,  wypocząć na plaży, ale także poznać charakter edukacyjny tego miejsca. Taką edukacyjną opcją spędzenia czasu wolnego jest zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo - Myśliwskiego, którego celem jest przybliżenie pięknej fauny naszej Polski jak i tej egzotycznej. Jest to jedna z wielu atrakcji Krynicy Morskiej i okolic. Muzeum posiada następujące sale: Sala Mierzei Wiślanej, Sala afrykańska, Sala przybliżająca gatunki jeleni świata, a także sala przedstawiająca gatunki motyli z Polski jak i te egzotyczne. Po Muzeum oprowadza nas sam właściciel obiektu, który z pasją opowie o zbiorach, które możemy zobaczyć. Zapraszam!! 
















Komentarze

  1. Miło popatrzeć na taką słoneczną pocztówkę w ponury, zimowy dzień.

    OdpowiedzUsuń
  2. W taką pogodę przyda się każdy promyk słonka - zwłaszcza z pięknej pocztówki :)! A czy jest jakieś miejsce, skąd chciałaby Pani otrzymać pocztówkę najbardziej? Ja przyznam, że niestety trochę zaniedbałam ten piękny zwyczaj wysyłania widokówek, ale ostatnio po baaardzo długim czasie dostaliśmy pocztówkę od przyjaciół z wakacji (nie smsa, jak to dziś często bywa) i było to bardzo miłe :). Pozdrowiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Kojarzy mi się z pocztówka z dzieciństwa :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Kojarzy mi się z kartka z dzieciństwa :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Też zbieram pocztówki od dziecka :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Pięknie Pani pisze ❤️ Czytam z ogromną przyjemnością.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ojej, az przypomnialo mi sie dziecinstwo i to w taki ponury dzien - dziekuje za to!

    OdpowiedzUsuń
  8. Polskie morze jest niesamowicie piękne, a taka pocztówka to zawsze wspaniała pamiątka :D

    OdpowiedzUsuń
  9. Byłam w Krynicy Morskiej na zielonej szkole, jakieś 20 lat temu. Jestem pewna, że podobną pocztówkę wysłałam do taty :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Aż tęskno za latem.

    OdpowiedzUsuń
  11. Aż się chce pojechać nad morze :))

    OdpowiedzUsuń
  12. Ale miło :) coś pięknego wracać do papieru , ten zapach i sentyment 🥰

    OdpowiedzUsuń
  13. Jaka piękna Krynica Morska na tej pocztówce! Aż nabrałam ochoty, żeby wyskoczyć na weekend. Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Mi też Krynica zawsze przypomina o dzieciństwie - to tam spędziłam pierwsze kolonie z dala od domu i zrobiłam tatuaż (z henny, ale zawsze)! To musiało być dobre 15 lat temu :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Tęsknię za wakacjami, proszę wrzucić coś z Kołobrzegu

    OdpowiedzUsuń
  16. Dzień dobry, usłyszałam o Pani na Instagramie, ale z ciekawości wpadłam na bloga i muszę powiedzieć, że robi on wrażenie! Wpisy bardzo dobrze się czyta, a oprawa graficzna wygląda bardzo elegancko i współcześnie. Zastrzyk dobrej enegii na zimowe wieczory! Pozdrawiam z Gdańska ☺️

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Legenda o żółtym trzewiczku i 105 lat pocztówki z Krakowa

 Witam,  Wszyscy Kraków znają z legendy o smoku wawelskim czy też o Lajkoniku. Jest jednak mniej znana legenda o żółtym trzewiku, którą potem przedstawiono w postaci filmu na ekranie pt. "Historia żółtej ciżemki" w 1961 roku. A było to tak...  Pewnego razu żył sobie chłopiec, który miał wyjątkową umiejętność. Była to sztuka rzeźbienia w drewnie. Aby mógł szkolić swoje umiejętności, został oddany do przyuczenia mistrzowi kunsztu, jakim był Wit Stwosz. Wit Stwosz, który pracował właśnie nad ołtarzem w Kościele Mariackim, był pod wrażeniem talentu chłopca, a także sam król, który obserwował jego postępy. Chłopiec pracował bardzo sumiennie, w wyniku czego król postanowił go nagrodzić parą żółtych bucików. Szczęście chłopca nie miało granic, gdyż bardzo marzył o butach. Nadszedł dzień odsłonięcia ołtarza, lecz tuż przed tym momentem zauważono, że brakuje jednego z elementów. Chłopiec bez zastanowienia wspiął się na ołtarz i uzupełnił brakujący element, jednak, przy tym zgubił ...

Nowości z magazynu "Chwila dla Ciebie"

Witam, W dniu 22.08.2024 w magazynie pod nazwą "Chwila dla Ciebie" nr 34 (1525) został wydany egzemplarz, w którym opublikowany został wywiad ze mną, czyli autorką bloga nazwanego "Pocztówki, widokówki, czyli podróże małe i duże". Poniżej zamieszczam zdjęcie z magazynu "Chwila dla Ciebie", w którym umieszczony został nowy wywiad i można go było w sprzedaży nabyć w kioskach z prasą do 28.08.2024 r. Sama też dopiero otrzymałam pamiątkowy egzemplarz, z którego oczywiście bardzo się cieszę. Dziękuję wszystkim którzy mieli swój udział w przeprowadzeniu wywiadu jak i zarówno w opublikowaniu go oraz możliwości wysyłki mi go na pamiątkę.

Bory Tucholskie

Witam,  Dzisiejszy wpis będzie dotyczył Borów Tucholskich. Terytorium Borów Tucholskich swoim zasięgiem obejmuje Park Narodowy "Bory Tucholskie" utworzony w 1996 roku, liczne rezerwaty przyrody, Parki Krajobrazowe takie jak: Wdzydzki Park Krajobrazowy, Tucholski Park Krajobrazowy, Zaborski Park Krajobrazowy, Wdecki Park Krajobrazowy. Przez Bory Tucholskie w okolicy miejscowości Rytel płynie rzeka Brda, którą możemy wybrać się na spływ kajakowy, a pasjonaci pieszych wędrówek na łonie natury znajdą tu wiele leśnych ścieżek, podczas których można poznawać roślinność i obserwować zwierzęta. Jednak Bory Tucholskie to nie tylko przyroda, ale w tym regionie kultywuje się tu tradycję podczas obchodów Dni Borów Tucholskich. Pierwszy raz to święto zorganizowano w dzień przed wybuchem II wojny światowej, a sam charakter święta miał wymiar patriotyczny. Z czasem zmieniło się to w formę festynu społeczno - kulturalnego. Cel tego święta jednak od samego początku pozostał ten sam, czyli pok...